Kroužek pro děti 

Máte možnost přihlásit dítě do kroužku ke koním, pracovní název "mladý koňák". V kroužku bude omezený počet dětí maximální počet je 8. Vhodné pro děti od 7 let. Děti budou vedeny jak k práci okolo koní (místování boxů případně pastvy (nelekejte se toto bude opravdu minimálně, spíše jde o to aby děti věděli, co vše mít koně obnáší, chystání krmení, čistění koní, koupání, česání atd.), tak i k porozumění těmto krásným zvířatům. Také příležitostně v nepřízni počasí se budeme s dětmi věnovat i vzdělávání (plemena, využití, barvy koní, typy, krmení, sporty atd.) Kroužek nebude zaměřený pouze na ježdění jako takové, ale děti si budou zkoušet cvičit na koni, získávat rovnováhu, stabilitu, důvěru a sebevědomí. Stejně tak bude zahrnuta práce s koňmi pouze na ruce (účastníme se soutěží jako je TRAIL - tedy překonávání překážek s koněm na ruce i v sedle) , budeme chodit na vycházky na koních (vždy s vodiči). Obecně nebude kroužek veden v duchu výuky jízdy na koni jako takové, na zdokonalení jezdců máme individuální výuku.  

Děti 6-10 let - každou neděli od 12:30 hodin, nebo dle dohody

Mládež 11-18 let - každý pátek od 14:00, nebo dle dohody.

Pony školička pro nejmenší

Ponyškolička je určena pro děti od 2 - 5 let.  Tady je nutný  doprovod dospělé osoby!  Jde vždy pouze o hodinku pobytu u koníčků v jízdárně. Náplní školičky bude seznámit děti s poníčky, jejich čištění, česání, vodění. Děti se budou učit postupně nejzákladnější věci jako jsou nasazení ohlávky, uzdečky, sedýlka a ostatní výstroje. Děti se naučí koníky vodit, samozřejmě přijde na řadu i samotná výuka jak na koni sedět. Budou se nenásilnou formou  cvičení na poníkovi učit držení těla, koordinaci a hlavně rovnováhy. Poník bude vždy veden vodičem, na řadu přijdou i občasné procházky. 
Zaměřeno na menší skupinky maminek s nejmenšími dětmi. Pokud vás naše nabídka zaujala neváhejte nás kontaktovat.
Termíny konání  - čtvrtek 10 - 11 hodin 

nebo po dohodě pokud se sejde dostatek dětí. 

Co nabízíme

Lekce jízdy na koni - tábory - kroužky - vzdělávání dětí - ustájení koní - výcvik koní  

Nabízíme rozmanité služby v oblasti vzdělávání jak dětí a mládeže v oblasti ježdění na koni, tak i péče o tato vznešená zvířata. Věnujeme se výcviku dětí i koní, jak ze sedla tak i ze země. Pořádání kroužků pro děti, vzdělávacích akcí pro nejmenší v mateřských školkách. Současně je u nás možné koně ustájit či pronajmout. Pořádání soutěží pro naše členy, ale i nečleny. 

Každý jezdec musí mít na hlavě jezdeckou helmu (malé děti postačí cyklistická) . Nutno mít vlastní. Na ježdění budete potřebovat pevnou obuv a dlouhé kalhoty. Vždy je nutné se předem objednat! 


Soukromé lekce

Pro členy i nečleny klubu nabízíme možnost individuálního výcviku jezdců. Při soukromé jezdci se trenér intenzivně věnuje jezdci. Součástí lekce je 15 minut přípravy koně a 45 minut samostatné jízdy. Pokud chcete dělat pokroky, dáváte přednost individuálnímu přístupu či se chcete věnovat ježdění více a účastnit se i závodů či jiných akcí, doporučujeme soukromé lekce. Počet lekcí je omezen dle obsazenosti. 

Termíny lekcí pouze po osobní konzultaci.

Ceny viz. ceník

Délka : 60 minut

Ustájení koní

Nabízíme také ustájení koní pouze v omezeném množství. U nás najdete pouze ustájení ve formě pastevního režimu s přístřešky, kde mají 24/7 přístup k senu v balících v síti. Nonstop voda. Příkrm dle dohody (vlastní). Koně jsou rozdělování pouze po malém počtu. K dispozici písková jízdárna 20x40m, kavaletový materiál, trailové překážky. Ve výstavbě trailový park. Individuální přístup. Možnost dekování, čištění, pohybování koně či jeho výcvik dle horsmanshipu. Kovář i veterináře si majitel zajištuje sám (po dohodě zajistíme). 

Cena dle dohody a požadavků majitele od 5.000,--. 

Příměstské tábory pro děti 

Pořádáme i příměstské tábory. Jednodenní či týdenní. Tábory míváme i o jarních prázdninách a jiných vícedenních volnech. Pokud se bude tábor plánovat budeme o tom informovat a veškeré informace nalezne zde.  

Aktuálně je spuštěno přihlašování na příměstský tábor na letní prázdniny 2024.

Termíny: 15.19.7.2024 a 19.-24.8.2024. Tábor se ponese v indiánském stylu. Nástup dětí v 9 hodin ráno , ukončení od 15:45-16:00hod. V ceně teplý oběd, ovocná svačinka a pitný režim. Přihlášky ke stažení viz níže. Vyplněnou přihlášku můžete odeslat na email JKValtice@gmail.com

 

Vzdělávání dětí v mateřské školce


Hlavním cílem našeho klubu je přivést co největší počet dětí a mládeže k lásce a úctě ke zvířatům, především pak ke koním a stejnou měrou i k přírodě samotné. Klademe si  za cíl vzdělávat děti a mládež pomoci práce se zvířaty, jakož to i rozvoje dětí samotných ať už na úrovni motorické či psychické (práce s koňmi ze země - posílení důvěry i sebejistoty dítěte, rozvoj motoriky u menších dětí pomocí čištění a péče o koně). A jelikož dnešní mládeži chybí základní informace, jak se ke zvířatům obecně chovat, že se nesmí zvířata v ohradách krmit a podobně, neznají barvy ani plemena či vůbec využití koní. Rozhodli jsme se poskytovat školkám osobní návštěvu s naším malým shetlandským poníčkem, který je velmi společenský a klidný a jeho prostřednictvím seznamovat ty nejmenší děti s tímto krásným zvířetem. 

© 2021 Jezdecký klub Valtice, z.s. . IČ: 09896112. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!