Představujeme se

O našem klubu

Náš team 

Lucie Šrůtková

Okolo koní se pohybuji od útlého věku. V 17 jsem získala jezdeckou licenci a od té doby mám vlastní koně. Mám mnoholeté zkušenosti s výcvikem koní, především s přirozenou komunikací. Výcvikem jezdců , převážně dětí se věnuji více jak 10 let. Naši koně jsou pro nás součástí rodiny, nikoliv pracovním nástrojem a proto je pro nás priorita kvalita, spokojenost a úsměv na tváři našich klientů, kamarádů ale i koňských parťáků. I z toho důvodu netvoří naši klientelu masy lidí, ale pouze desítky jedinců. V klubu představuji hlavní tvář, pokud budete volat, dovoláte se mě. 

V klubu působím jako:

  • Předseda klubu, 
  • certifikovaný instruktor jezdectví, 
  • trenér koní, 
  • jezdec s licencí,
  • asistent a vodič v hiporehabilitaci,
  • vedoucí kontaktní terapie,
  • koordinátor,
  • rozhodčí v zácviku Mountain trail. 

Svatava Zichová

Naše paní fyzioterapeutka, se kterou se setkáte již při vstupní prohlídce. Žena mnoha nadání se spoustou a spoustou specializací, kurzů a dovedností. 

Fyzioterapeut s certifikací v hiporehabilitaci. 


Jsme malý jezdecký klub spíše rodinného charakteru. Již spoustu let se věnujeme chovu a výcviku koní, především plemene Irský cob. Aktivně se účastníme vzdělávacích akcí, seminářů, školení, svodů a soutěží. Jelikož se věnujeme i vzdělávání dětí, rozhodli jsme se naše služby rozšířit a proto jsme založili v roce 2021 Jezdecký klub Valtice. 

 Mezi naše hlavní aktivity patří hiporehabilitace, kroužky pro děti výuka jízdy na koni. Zaměřujeme se hlavně na nejmenší děti od předškolního věku. Našim cílem je přivádět děti a mládež zpět k přírodě a ke zvířatům. Učíme je nejen úctě k těmto krásným tvorům, ale i práci sami na sobě. Uvědomění si svého těla, zlepšení koordinace, rovnováhy a v neposlední řadě v dnešní době tolik potřebné sebedůvěry a napřímení těla. 

Aktivně se účastníme svodů, soutěží v trailových disciplínách, tak i  vozatajství . Začínáme se věnovat Working equitation. V posledních rocích se naši členové úspěšně umístili na předních místech v Trail soutěžích ze země i sedla.

V budoucnu by jsme rádi soutěže i sami pořádali , prozatím na hobby úrovni a postupně se propracovali až na profesionální úroveň. Za tímto účelem budujeme vlastní tréninkový park Mountain trailu.

Našim členům nabízíme individuální lekce jízdy na koni, kolektivní jízdy, vycházky do přírody, kroužky pro děti, příměstské tábory, pronájmy koní, ustájení a další.

Také spolupracujeme s místní mateřskou školkou i základni školou Valtice. Začali jsme provádět vzdělávání předškolních i školních dětí s naším shetlandským poníkem. Nabízíme vzdělávací dny v našem klubu pro základní školy i školky. 

V roce 2024 absolvujeme kurz Kontaktní terapie.


© 2021 Jezdecký klub Valtice, z.s. . IČ: 09896112. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!